Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

26-28 Ocak 2018

1. Gün (26 Ocak Cuma 2018)

·  Misafirlerimizi Hatay Havaalanı’ndan alıp turumuza dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen S.t. Pierre Kilisesi ile başlıyoruz. Kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, Sunak, kaçış tüneli, M.S. 5. yüzyıl mozaiklerini, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü gördükten sonra,

·  Dünyanın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod caddesi üzerinde alacağımız panaromik bir eski Antakya şehir turu ile Anadolu’nun ilk camisi Habibi Necar camisini ziyaret ediyoruz.

·  Ezan, Çan, Hazan seslerinin duyulduğu Cami, Cami duvarına bitişik Katolik kilisesi ve hemen caminin karşısındaki Sinegog (havra)’ u ziyaret edip rehberimiz eşliğinde eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz.

·  Öğle yemeğinde sizler için özenle seçilmiş Antakya mutfağına özgü meze ve ana sıcaklarının sunulduğu restaurantımıza gidiyoruz.

·  Yemek sonrasında serbest zaman ile uzun çarşıda nar ekşisi peynir, defne sabunu ve ipek gibi Antakya’ya özgü kültürel ürünleri görmemiz için verilecek serbest zaman ile keyifli bir alışveriş imkanı bulacağız.

·  Alışveriş sonrasında dinlenmek üzere otele yerleşiyoruz.

·  Akşam yemeği.

2. Gün (27 Ocak Cumartesi 2018)

·  Sabah kahvaltısından sonra Saat 9.00 da Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçesine doğru gezimiz başlıyor.

·  Samandağ’a giderken Akdeniz’in tüm doğal bitki örtüsünü görebileceğiniz bir güzergahtan geçerek ilk olarak batıayaz kanyonunda bir fotoğraf molası veriyoruz.

·  Kanyondaki molamızdan sonra H.Z. Musa’nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde bir çay molası veriyoruz.

·  Çaylarımızı içtikten sonra Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ziyaret ediyoruz.

·  Vakıflı köyünden sonra Kel dağ ve Türkiye’nin en uzun 2. sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedinde bir fotoğraf molası veriyoruz.

·  Dor Mabedini ziyaret ettikten sonra Dünya’nın 8. harikası olarak bilinen Vespasianus-Titus tünelini geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşün 1 saat olduğu yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara’yı görüyoruz.

·  Hemen sonrasında Kur-an’ı Kerim’de Kehf suresinde 60-82. ayetler arasında konu edilen H.Z. Musa ile H.Z. Hızır’ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır türbesini ziyaret ediyoruz.

·  Öğle yemeğimiz Akdeniz’den çıkan taze balıklarımızı yiyebileceğimiz restaurantımızda.

·  Son olarak kendini dünya zevklerinden arındırıp kendini tanrıya adayan Stilit tarikatının kurucusu S.t. Simon Stilit manastırını ziyaret ediyoruz. Deniz seviyesinden 479 metre yüksekte bir tepe üzerine kurulmuş bu manastırdan izleyeceğimiz o muhteşem gün batımı ile programımızı sonlandırıyoruz.

·  Akşam Yemeği.

3. Gün (28 Ocak Pazar 2018)

·  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Dünyanın en büyük mozaik müzesini geziyoruz. Rehberimizin anlatacağı mitolojik öyküler ile mozaiklerin adeta canlandığını hissedeceğiniz müze gezimiz yaklaşık olarak 1.5 saat sürecektir.

·  Müze gezisinden sonra Apollon’un Daphne için döktüğü gözyaşlarıyla yeşeren Antik adıyla Daphne olarak bilinen Harbiye’yi ziyaret ediyoruz.

·  Harbiye ziyareti sonrasında Belen üzerinden İskendurun’a doğru hareket ediyoruz.

·  Öğle Yemeği Belen Tava.

·  Yemek sonrasında İskenderun sahilinde küçük bir yürüyüş yapıp hemen ardından Payas Sokullu Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. 1500 yıllık Dünya’nın meye veren en eski zeytin ağacının gölgesinde Mimar Sinan eseri olan bu külliyeyi gezmeye başlıyoruz.

·  Payas gezimiz Cin kule ile devam ediyor. Payas Kalesinin bir parçası olan bu kuleyi de gördükten sonra Issos harabelerini gezmeye başlıyoruz. Portakal ağaçları arasında gezerken Ağırlıklı olarak su kemerlerinden oluşan bu harabeleri gezmeye başlıyoruz.

·  Son olarak misafirlerimizle vedalaşıp Havaalanına transferlerini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz.

 

Ücret: 35-40 Kişi üzerinde değerlendirilmiştir.

İki kişilik Odada Kişi Başı……………………………………….……………….. 570.00 TL

Tek Kişilik Odada Kişi Başı…………………..…………………………………..  690.00 TL

30 Kasım 2017 tarihine kadar 200 TL ön ödemeyi

Burçak ALTUNLU

TEB.Antakya Şb., Şube kodu 73  IBAN TR22 0003 2000 0730 0000 2760 95

Banka hesabına yatırılmalı.

Kalan ödeme Antakya’da kredi kartı ile yapılabilir.

UÇAK SAATLERİ

THY  GİDİŞ 07.25 DÖNÜŞ 23.25

PGS  GİDİŞ 09.15 DÖNÜŞ 22.40

Tura Dahil Olan Hizmetler

* Profesyonel Rehberlik (Arkeolog Rehber Burçak ALTUNAY)

* Profesyonel A grubu Seyahat Firması Hizmetleri

* Turizm Belgeli Araç

* Havaalanı Geliş ve Dönüş Transferleri

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması (Savon Otel)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

* Tüm Özel Harcamalar