Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Pandemi sosyal duygusal becerilerin önemini ve değerini çok arttırdı. Lions Quest Türkiye ekibi çok hızlı hareket ederek Covid 19 ile “yeni hayat” başlar başlamaz eğitimleri çevrimiçine uyarladı. 

İkişer gün toplam 6 saat canlı  buluşma dışında whatsapp gruplarında ödev verme ve iletişim sağlanarak eğitimler canlıdan daha uzun zamana yayıldı. Her eğitim sonunda kayıt altına alınan dijital sertifika törenleri yapıldı, öğretmen rehber kitapları dijital gönderildi.

2020 Haziran ayında başlayarak 2021 Haziranına kadar 130 eğitim gerçekleşti.  Şişli ve Kartal Belediyelerinin ana okullarının tüm öğretmenleri yanı sıra Köy Öğretmenlerine Destek Derneği ( Sekreteri Ln. Gülümser Hürgel öncülüğünde) ve KODA ( Köy Okulları Değişim Ağı ) aracılığı ile başlayan duyurular kulaktan kulağa yayıldı. Ulusal Komisyon Koordinatörü PDG Şima Sunder  koordinatörlüğünde Yönetim Çevreleri Lions Quest görevlileri gece gündüz çalışarak eğitim grupları kurdular, inanılmaz yoğun bir gönüllü çalışma ile eğitimleri organize ettiler.

TEGV iş birliğimiz başlıyor. K Yönetim Çevremiz öncülüğü ve organizasyonunda Oral Özeken eğitmenimiz TEGV ‘in uzman eğitmenlerini eğitecek ve yüzlerce gönüllü tüm ülkede ilk ve orta okul programını okul dışı uygulayacaklar.