29 Eylül Cuma günü akşam üstü İstanbul Havalimanındaki karşılama ile başlayan IP Hill’in ziyareti bizim açımızdan 3 Ekim Salı günü 8:00’de İzmir’den İstanbul’a yolcu ederek bitti ama kendisi ve eşi bağımsız olarak iki gün daha İstanbul’da kalarak bütün dünya ile Mission 1.5 hedefi için tüm dünya ile çevrimiçi toplantılar yaptı.
30 Eylül Cumartesi günü İstanbul programımız başladı. Program dahilinde ilk olarak 118T Yönetim Çevremizin LCIF desteği ile gerçekleştirerek, işletmesini Sarıyer Belediyesinin sürdürdüğü Prof. Dr. UĞUR ŞAHİN ve Dr. ÖZLEM TÜRECİ SOSYAL YAŞAM REHABİLİTASYON ve TERAPİ MERKEZİ’ni ziyaret ettik. Başkanımızın LCIF katkılı ve çok başarılı toplumsal bir projede bulunmaktan ötürü mutluluğu görülmeye değerdi. Uluslararası Başkanımız, 118T Genel Yönetmenimiz Sn. Hale Alankuş’un liderliğinde mükemmel bir şekilde ağırlandı ve merkezin işlevi ile yapılanlar anlatıldı.

Ziyarete Geçmiş Uluslararası Direktörlerimiz Sn. Oya Sebük, Prof. Dr. Hayri Ülgen ve Sn. Nesim Levi, Geçen Dönem Konsey Başkanımız Sn.Tuba Tengiz Yılmaz  ile birlikte Leo MD Başkanı Sn. Bensu Simge Büyükvural ve 118T Leo YÇ Başkanı Sn. Su Eröz ile Lion ve Leo’lar ve Sarıyer Belediye Başkanı Sn. Şükrü Genç ile görevliler de yoğun bir şekilde katılım gösterdiler. IP Dr. Hill, Sarıyer Belediye Başkanına Barış posteri yarışmasını kazanan posterin yer aldığı bir plaket takdim ettiler..   
Saat 11:00 civarında 118E Yönetim Çevremizin ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ Gayrettepe Kampusunda gerçekleştireceği, İstanbul 100. Yıl Akademi Lions Kulübü Kuruluş ile İstanbul Gülhane Leo Kulübünün Organizasyon Belgesi Sunum Törenleri ile yeni üyelerin giriş törenlerine katılmak üzere yola çıkıldı. Uluslararası Direktörümüz Sn. Danyal Kubin ile CA-4 GAT Bölge Liderimiz Sn. Çağatay Tiritoğlu’nun birlikte yönetecekleri törenlerin nasıl bir formatta yapılacağını başta IP Dr. Patti Hill olmak üzere hepimiz merak ediyorduk.  Kubin ve Tiritoğlu ikilisi 118E görevlilerinin de olağanüstü çaba ve çalışmaları ile töreni en ince ayrıntısına kadar planlamışlar ve salonu hazır hale getirmişlerdir. 11:30’da salona alındık ve tören başladı. Mükemmel ve sevgi dolu, sıcak bir ortamda tören başarıyla gerçekleşti ve Mission 1.5’e ilk katkımızı gerçekleştirdik. Törende konuşan IP Hill’de yaşadığı atmosfer ve mükemmel organizasyonun gelecek için kendisini ümitlendirdiğini, motive ettiğini belirterek katkı koyanlara teşekkür etti ve bunun bir göstergesi olarak 118E Genel Yönetmenimiz Sn.Prof. Dr. Buket Aksu’ya Başkanlık madalyası takdim etti. 118E Leo YÇ Başkanı Sn. Büşra Bozkaya ile Leo’larımızın da yoğun katılım gösterdiği tören sonunda başkanımızı bir kez daha mutlu ederek yemek molası verdik…
İlk günün son durağı 118Y Yönetim Çevremizin Kilercibaşı Köşkü idi. IP Hill’in Leo’larımız ile dertleşebileceği bir toplantı istemesi ve Lions Anadolu Yakası TV ile yapılacak söyleşi için hazırlıklarımız Genel Yönetmenimiz Sn. Nur Arat’ın liderliğinde mükemmel şekilde yapılmıştı. IP Hill söyleşiden sonra Leo’lar ile bir araya geldi. Oldukça verimli geçen toplantıda kendisinin de çok önem verdiği Leolardan oldukça yararlı bilgiler aldığını ve bunları değerlendirmek üzere raporlayarak kendisine gönderilmesini istedi. Başkanımız, Türk Leo’larından da çok etkilendiğini ayrıca belirttiler. Ardından bahçede kokteyle geçtik ve samimi bir hava içerisinde Lion ve Leo’larla sohbet etme şansı bulduk. Başkanımız Kilercibaşı Köşkünden de oldukça etkilendiğini özellikle belirtti.
Ardından küçük bir grup ile kiralanan teknede yemeğe geçtik. Başkanımıza, eşsiz kent İstanbul’un güzelliklerini gösterebilme fırsatını bulabilmemizin başka bir yolu yoktu ve bunu da başardık sanırım. Mutlaka tekrar ama sadece turizm amaçlı olarak geleceğini belirtti.
1 Ekim Pazar günü sabah fırtınaya uyandık. İki gündür İstanbul ve çevresini etkisi altına alan fırtına ve sağanak yağmur yüzünü bize de göstermişti. 8:30 uçağı ile Adana’ya gidecektik. Adana’dan Lion’lar ile birlikte Antakya’ya, deprem bölgesine gidebilmeyi planlamıştık. Maalesef planlanan her zaman gerçeğe dönüşmüyor. Bir arkadaşımın dediği gibi; "Gerçek yaşam bir kâğıda çizilemeyecek kadar gerçektir"… Evet bizim de kağıttaki gerçeğimiz biraz ‘havada’ kaldı ve 2 (iki) saat rötar yaşanınca programı değiştirmek zorunda kaldık. Programa göre Havalimanından doğruca Antakya’ya geçip oradaki Lion ve Leolar ile birlikte olarak inceleme çalışmalarımızı tamamladıktan sonra akşam yemeğinde uzunca bir süre Adanalı Lion ve Leo’larımız ile birlikte olacak ve ardından gece uçağı ile İzmir’e geçecektik. Maalesef bu olamadı. Programın aksaması hepimizin çok üzdü ama zamana hükmetmek mümkün değil maalesef. Bu nedenle, bizimle olmayı arzu eden Adanalı dostlarımız ile sadece kısa bir akşam yemeğinde birlikteliğimiz olabildi.
118U Genel Yönetmenimiz Sn. Erol Aydın ve eşi Özlem Aydın hanımın ev sahipliği ve güneyin geleneksel konukseverliği ile; 118T Genel Yönetmenimiz Sn. Hale Alankuş ve eşi Orhan Alankuş, 118K Genel Yönetmenimiz Sn. Mine Şahin, 118E Genel Yönetmenimiz Sn.Prof Dr. Buket Aksu, 118Y Genel Yönetmenimiz Sn. Nur Arat, 118U Yönetim çevresi Geçen Dönem Genel Yönetmeni Sn. Ayşegül Taş, Genel Yönetmen Yardımcıları Sn.Dr. Cengiz Kurt ve Sn. Faruk Birsen, Geçmiş Dönem Genel Yönetmenleri; Sn. Cüneyt Erginkaya, Sn. Bülent Şen, Sn. Ömer Ruhi Eryurt ve Sn. Çağatay Tiritoğlu ile Lion ve Leo’ların da katılımları ile Antakya ziyaretimiz duygu dolu anlara sahne oldu.Bu bölgedeki  Lion ve Leo’lar ile öğle yemeğinde buluştuk ve dertleştik. IP Dr. Hill konuşmasıyla hepimizi ağlattı. Antakya’da gördüklerimiz hepimizi bir kez daha derinden etkiledi. IP Hill, gelecek yıl LCIF başkanı olunca desteklerine devam edeceklerine ve mutlaka bir kez daha bölgeyi ziyaret edeceğine dair söz verdi. Temaslarımızı tamamlayarak gece uçağı ile İzmir’e geçtik.
2 Ekim Pazartesi günü programımız İzmir’de idi. Uluslararası Başkanımız 118R Genel Yönetmenimiz Sn. Refik Dinç ve eşi Lena hanımın konuğu olarak kısa bir Selçuk-Efes-Meryem Ana ziyareti yaparak yorgunluk attı ve hacı oldu. Programdaki tek gezi bu idi. Öğleden sonra otele dönülerek kısa bir istirahat molası verildi. Bu arada Tören Yönetmenlerimiz, Uluslararası Direktörümüz Sn. Danyal Kubin ile CA-IV GAT Bölge Liderimiz Sn. Çağatay Tiritoğlu geziye katılmayarak hazırlıklara nezaret ettiler. Kaldığımız otelin balo salonu muhteşemdi. İzmir ekibi de olağanüstü efor sergileyerek salonu bir başka güzelleştirmişlerdi. İzmir Kültür ve Manisa Akhisar Lions Kulüpleri ile İzmir Agora 100. Yıl Branş Kulübünün Kuruluşu ile İzmir Bornova Belkahve Leo Kulübünün Organizasyon Belgesi Sunum Törenleri ile yeni üyelerin giriş törenleri için her şey titizlikle hazırlanmıştı. Salon tam doluydu. 420’den fazla Lion ve Leo’nun katılımı ile son yılların en muhteşem tören ve balolarından birisini 118R Lion’ları bizlere. Yaşattı. IP Dr. Patti Hill ve konuklar ilgi ve dikkatle ve hayranlıkla töreni izledi. Özellikle ülkemizdeki bütün genel yönetmenlerimizin bir arada ve el ele olması onu çok etkiledi. Bunu da her fırsatta belirtti. Gördüğü ilgiden de çok mutlu oldu ve takdirlerini belirtti.
3 Ekim sabahı ziyaretin son anlarını İzmir havalimanındaki uğurlama ile yaşadık. IP Dr. Patricia Hill ve eşine teşekkür ederiz.