Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

GAD SINAVI BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gençlerarası Değişim Programının ilk safhası olan, yurt dışına genç göndermek için yapılacak seçme sınavı bu yıl da tekrarlanacaktır.  Sınav şartnamesi ve başvuru formu ektedir. 

Program herkese açıktır, bir başka deyişle, Lions veya Leo Kulübü üyesi olmayan ailelerin çocukları da katılabilir.
Gençlerarası Değişim Sınavımız bu yıl 01 Aralık 2013 Pazar günü saat 10:00 da gerçekleşecektir.

Sınavın gerçekleşeceği okul daha sonar ayrıca duyurulacaktır.

Uluslararası Lions için gençliğe yönelik programlar özel önem taşımaktadır. Bu konudaki hemen hemen tüm çalışmalar LCIF tarafından da desteklenmektedir.

Lions Kulüpleri gençleri bir araya getirirler. Lions Kulüplerimiz kurdukları Leo Kulüpleri aracılığı ile 18 yaş ve üzeri gençleri gönüllülüğe ve liderliğe özendirirler. Bu programlar ile gençlere topluma yönelik hizmet projelerine katılarak öğrenme ve kendini geliştirme şansını tanınır.

Bu proje kapsamında her yıl birçok Türk gencini bu projeden yararlandırıp yurt dışına göndermekte ve yine yabancı ülkelerden gelen gençleri yurdumuzda ailelerin yanında ve kamplarımızda ağırlamaktayız. Aile yanı programında amaç gelen gençlerin Türk aile kültürünü yakından görme fırsatı yakalamaları ve yaşıtı bir Türk gençle yakın bir arkadaşlık kurma şanslarıdır. Kampta ise İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesinin yanı sıra grup çalışmaları ortamının aratılarak birbirlerinden farklı şeyler öğrenmelerinin yolunu açmaktır. Ayrıca çeşitli takım oyunları ile ülkeler arası kaynaşma da en önemli amaçlardan biridir.